Konu: taraftar bilinci  (Okunma sayısı 3261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

goekmavi

• Akhisar Amigo
  • *
akhisarhaber.com'da adam yorum birakiyor, "kombine almam, cebinizi doldurmam" diyor. herifin nick: gltsryli. bu kadar utanmaz olunur. bu kadar aymaz olunur.
facebook sayfasina yorum yaziyor, profil fotosunda fb formasi. ulan hic mi bir sey ögrenmezsin.

kralex

• Akhisar Amigo
  • *
Baya iyimiş :) Ben de Fenerbahçe'yi tutuyorum ama Akhisarspor'un yeri elbet farklı, bu şekilde yapılan davranışlar muhtemelen, ya şaka niyetine yada propaganda olarak yapılıyor ama iki türlüsü de hoş değil.

goekmavi

• Akhisar Amigo
  • *
Siyrilmak lazim o ikinci takimlardan, yapilmayacak sey degil, oluyor.
Simdiki gencler bu konuda daha sansli cünkü
1)sportif basarisi da var takimin.
2)internet, tv vs. iletisim imkanlari cok gelisti. genclerin bilincli olanlari, futbolda önde gelen ülkelerde, türkiye'deki gibi sorunlu bir taraftarlik durumunun olmadigini görüyorlar.

5.5 yasindaki kizima sadece yesil-siyah'i ögretiyorum. kres'te, yesil-siyah resimler yapiyor; hangi takim taraftari oldugunu sorana, akhisarspor diyor. bizim jenerasyonu kes, fazla bir beklentim yok. onlardan tek istegim, cocuklarini yesil-siyah yetistirsinler

Baya iyimiş :) Ben de Fenerbahçe'yi tutuyorum ama Akhisarspor'un yeri elbet farklı, bu şekilde yapılan davranışlar muhtemelen, ya şaka niyetine yada propaganda olarak yapılıyor ama iki türlüsü de hoş değil.

kralex

• Akhisar Amigo
  • *
İç dökmek gerekiyor bu durumda sanırım; Elbette Fenerbahçe'yi tutmam da gençliğim, yönlendirmeler ( ki o zaman sadece sayılı büyük takım vardı) ve ülkemize göre sayılı başarılı takım bulunuyordu. Bu yüzden de Fenerbahçe dedik ve böyle geçti. Ama az mı küfür ettin tuttuğun takımına dersen, kesinlikle az değil!

Gelelim Akhisarspor'a, ben hem Basketbol hem de Futbol'un en amatör hallerini gördüm çoğumuz gibi, ama belirttiğin taraftarlık bilinci bence de şimdi artık ortaya çıkmalı. Hepimiz gördük ki bir şekilde istenince, doğru yatırımlar ile ve azimli bir yapı ile olmayacak hiç bir şey yok. Avrupa'da da bir çok takımın yükseliş hikayesi bu aşamalardan geçti. Bu noktada önem kazanan başka bir gerçek çıkıyor; samimi ve gerçek taraftar. Senin yaptığın kesinlikle yanlış değil, hatta aksine çok doğru. Eğer ki başarıların baki olmasını arzuluyorsak, bu şekilde gelenekleri gelecek nesiller aktarmak lazım, para yemeden, kişisel menfaat düşünmeden eski ülkemiz gibi, kazanılan zaferler gibi. Hiç bir şey kolay değil, ama savaşıp kazandıkça alınan zaferin tadıda hayat gibi olucak...

Cloudionut

• Akhisar Amigo
  • *
Ben de aynen senin gibiyim. Gerçekten bilmek istiyorum. Bu nasıl işe yaracak?